TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2024  W GBP W NIEMCACH

Od 8 do15 maja obchodziliśmy XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek ph. „Biblioteka – miejsce na czasie” – program promocji czytelnictwa i bibliotek.

Z tej to okazji bibliotekarze z Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach oraz filii bibliotecznych przygotowali różne działania promujące czytelnictwo.

Biblioteka w Niemcach zorganizowała imprezę biblioteczną dla klas II Szkoły Podstawowej w Niemcach pt. „Z książką na wesoło”, w programie której znalazły się zajęcia literackie (krzyżówki, pytania, zagadki, itp.) oraz zajęcia plastyczne i ruchowe (zabawy z książką). Bibliotekę odwiedzili uczniowie Liceum  Ogólnokształcącego w Niemcach, którzy uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt. „Poznajemy GBP w Niemcach i jej zbiory” oraz dzieci ze Żłobka Publicznego w Niemcach. W  w sali widowiskowej biblioteki odbyło się spotkanie z teatrem „Maska” z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali przestawienie pt. „Na tropie afery gdzie podziały się litery”, w którym udział wzięły dzieci klas „0” z Przedszkola Publicznego w Niemcach. Na zakończenie Tygodnia Bibliotek odbyły się warsztaty plastyczne z okazji Dnia Matki.

W trakcie Tygodnia Bibliotek dzieci z klas II, IV ,V, VI ,VII  z ZPO w Dysie uczestniczyły w różnorodnych aktywnościach kreatywnych.

Malowały okładki książek, brały udział w konkursach literackich oraz rozwiązywały zagadki. Był to czas pełen inspiracji i radości z literatury.

W Tygodniu Bibliotek w filii bibliotecznej w Krasieninie odbył się cykl warsztatów rękodzielniczych dla dzieci podczas, których własnoręcznie przygotowały kopertę i napisały list  do Mamy z życzeniami, na wcześniej ozdobionym przez siebie papierze. Biżuteria z masy plastycznej była ogromnym polem do rozbudzenia kreatywności wśród młodych uczestników. Powstały piękne bransoletki, wisiorki i broszki. Uczestnicy wykonali również obrazki z kwiatami haftowanymi.Powstałe prace były wyjątkowe.