Kategorie
Aktualności

Biblioteka czynna w sobotę!

Uprzejmie informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach będzie czynna w najbliższą sobotę 24 lutego w godz. od 10.00 do 14.00.

Serdecznie zapraszamy:)

Kategorie
Aktualności

WALENTYNKI W BIBLIOTECE

17 lutego 2024 r. w sobotni walentynkowy wieczór w Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemcach odbył się występ Kabaretu z Konopi, którego działalność estradowa stała się pasją i sposobem na życie.

Kabaret zdobył kilkanaście Nagród Publiczności. Jest też laureatem kilkudziesięciu festiwali kabaretowych. Przemierzył z koncertami całą Polskę wzdłuż i wszerz kilkadziesiąt razy. Koncertował także za granicą.

Kabaret z Konopi zaprezentował dla publiczności kilka humorystycznych skeczy i piosenek min. „Na budowie”, „Podpaski”, „Randka z Szakirą”, „Kolejka”, „Internet”. Ich występ to niepowtarzalne wydarzenie i ponad godzina niebanalnej rozrywki. Prezentowane skecze to życiowa codzienność ukazana w komediowy sposób. Kabaret wzbudził zachwyt publiczności. Wszyscy świetnie się bawili. Było miło i sympatycznie.

Artystom i uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie i życzymy dużo  szczęścia i miłości  na co dzień. Zapraszamy na kolejne wydarzenia do naszej biblioteki.

Kategorie
Aktualności

Ferie z Biblioteką 2024

Od 29 stycznia do 9 lutego 2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemcach odbyły się „Ferie zimowe z biblioteką”, w których wzięło udział blisko 130 uczestników.

Dzieci brały udział w wyjazdach do Multikina, gdzie oglądały filmy  „Wyfrunięci” i „Akademia Pana Kleska”, bawiły się w Strefie Wysokich Lotów oraz w LaserCity – laserowym centrum rozrywki.

W Exin Air Świdnik nasi młodzi uczestnicy uczyli się latać na symulatorze lotu.

Podczas wycieczki do Majalandu – parku rozrywki, dzieci korzystały z różnych atrakcji takich jak karuzele, zjeżdżalnie, pływające statki, kolejki górskie itp.

Uczestniczyły w zajęciach organizowanych przez Parki Krajobrazowe w Lubartowie. Były na wycieczce w lesie oraz wykonały piękne maski zwierząt na bal karnawałowy.

Na warsztatach plastycznych dzieci wykonały kukiełki motanki ze szmatek oraz malowały torby.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Wójtem Panem Krzysztofem Urbasiem, gminną maskotką oraz policjantami i strażakami, oglądanie radiowozu i samochodu strażackiego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i naukę.

Do zobaczenia w wakacje !!!

„ Ferie z biblioteką „ zostały dofinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Kategorie
Aktualności

Zapraszamy na Walentynki z Kabaretem z Konopi !!!

Kategorie
Aktualności

Otwarcie wystawy – Unia Lubelska

Skip to content