Kategorie
Aktualności

PROJEKT „DBAJ I CHROŃ – PRZYRODA POTRZEBUJE CIEBIE!”

LEKCJA BIBLIOTECZNA O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ – „ NA RATUNEK ZIEMI”.

Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach realizuje projekt pt. „DBAJ I CHROŃ – PRZYRODA POTRZEBUJE CIEBIE !” ze środków WFOŚiGW w Lublinie oraz NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

          28 września 2023 r. w Filii Bibliotecznej w Ciecierzynie w ramach realizowanego projektu, odbyły się lekcje biblioteczne pt. „ Na ratunek Ziemi”.

         W lekcjach udział wzięli uczniowie klas II i III  Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie.

         Celem lekcji było kształtowanie postawy odpowiedzialności za otaczające nas środowisko, rozbudzenie wrażliwości na problemy natury, tworzenie właściwych wzorców zachowań i poczucia obowiązku dbania o czystość środowiska, znajomość podstawowych zasad segregacji odpadów, recykling.

Dziękujemy wychowawczyniom oraz uczniom za czynny udział w zajęciach.

Niniejszy materiał powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków NFOŚiGW
i WFOŚiGW w Lublinie z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej

Kategorie
Aktualności

SPEKTAKL  pt. „DZIEWCZYNKA Z EMOCJAMI”

25 września 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemcach gościł Teatr Andersena z Lublina, który zaprezentował spektakl pt. „Dziewczynka z emocjami”.

Odbiorcami były dzieci z Przedszkola Publicznego w Niemcach.

Główna bohaterka to dziewczynka, która nudząc się, wyobraża sobie różne światy. Inspiracją są dla niej baśnie H. Ch. Andersena. W wymyślonych historiach spotyka policjanta, złodzieja, babcię i dziadka, co sprawia, że doznaje różnych emocji.

Twórcy „Dziewczynki z emocjami” podkreślają, że to bardziej wydarzenie artystyczno-edukacyjne niż spektakl. W trakcie jego trwania dzieci mogły w dowolny sposób zmieniać  przygody głównej  bohaterki, a tym samym wyrażać swoje emocje takie jak smutek, radość czy strach. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu.

Aktorom dziękujemy za wspaniałą grę, a uczestnikom za przybycie.

@NPRCz 2.0 @Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego @NCK

Kategorie
Aktualności

WARSZTATY KOMIKSOWE ZE ZBIGNIEWEM MASTERNAKIEM

22 września 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemcach odbyły się warsztaty komiksowe, które poprowadził Zbigniew Masternak – pisarz, autor scenariuszy, dziennikarz, twórca komiksów, reportażysta.

 Podczas warsztatów Pan Masternak wprowadził dzieci w tajniki tworzenia komiksów. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się czym jest komiks i jak się go tworzy oraz skąd czerpać pomysły na jego historie.

Każdy mógł uruchomić wyobraźnię i przy pomocy ołówka czy kredek stworzyć  własny komiks dotyczący krótkiej historii swojej miejscowości. Młodzi twórcy komiksu wykazali się niezwykłą pomysłowością. Powstały bardzo różnorodne prace. Twórcy najlepszych komiksów otrzymali nagrody.

Spotkanie z autorem komiksów było bardzo interesujące i twórcze.

@NPRCz 2.0 @Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego @NCK

Kategorie
Aktualności

Biblioteka czynna w sobotę!

Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach będzie czynna w sobotę 30 września w godz. od 10.15 do 14.15.

Zapraszamy:)

Kategorie
Aktualności

Spotkanie autorskie z Joanną Jax

Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach serdecznie zaprasza na spotkanie z uwielbianą przez czytelników pisarką – Joanną Jax.

Skip to content