Kategorie
Aktualności

Ważne!

Uprzejmie informujemy, że w piątek 9 czerwca 2023 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach oraz filie biblioteczne w Dysie, Ciecierzynie, Krasieninie i Nasutowie będą nieczynne.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Kategorie
Aktualności

Dzień Dziecka !!!

Kochane Dzieci !

Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam,

dużo radości, uśmiechu na twarzy,

prezentów, miłego wypoczynku w wakacje,

dużo przeczytanych książek,

aby każdy dzień był wspaniałą przygodą.

Niech Wasze marzenia się spełniają.

 Dyrektor i pracownicy GBP w Niemcach

Kategorie
Aktualności

PROJEKT „DBAJ I CHROŃ – PRZYRODA POTRZEBUJE CIEBIE!”

LEKCJA BIBLIOTECZNA O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ – „ JAK I DLACZEGO SEGREGOWAĆ ODPADY? ”

Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach realizuje projekt pt. „DBAJ I CHROŃ – PRZYRODA POTRZEBUJE CIEBIE !” ze środków WFOŚiGW w Lublinie oraz NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

             31 maja 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej  w Niemcach  w ramach realizowanego projektu, odbyła się lekcja biblioteczna pt. „ Jak i dlaczego segregować odpady? ”

            Lekcja miała na celu kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci – jak postępować aby chronić środowisko, znajomość podstawowych zasad segregacji odpadów, ćwiczenia praktyczne segregacji odpadów do odpowiednich pojemników.

            W lekcji udział wzięli uczniowie klasy 3 C Szkoły Podstawowej w Niemcach.

            Dziękujemy wychowawczyni – Pani Bożence Malinowskiej i dzieciom za czynny udział w zajęciach.

Kategorie
Aktualności

Dzień Matki w Ciecierzynie

W piątek 26 maja obchodzimy jedno z najbardziej znanych świąt na świecie – Dzień Matki.  Zgodnie ze zwyczajem dzieci obdarowują mamy kwiatami, laurkami, słodyczami czy prezentami.

Z tej okazji  Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach – Filia w Ciecierzynie we współpracy z Zespołem Placówek Oświatowych w Ciecierzynie – Biblioteką szkolną, zorganizowały warsztaty dla klas I ,II, III.

Uczniowie wykonali piękne naszyjniki z zawieszką serca dla swoich kochanych mam, wyrażając tym skromnym gestem swoją wdzięczność, szacunek, a nade wszystko okazując swoją miłość.

Kategorie
Aktualności

Biblioteka czynna w sobotę !

Uprzejmie informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach będzie czynna w sobotę 27 maja 2023 roku w godz. od 10.00 do 14.00.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki.

Skip to content