PÓŁKOLONIE Z BIBLIOTEKĄ 2024

W okresie od 15.07.2024 r. do 19.07.2024 r.  Gminna  Biblioteka Publiczna w Niemcach zorganizowała półkolonie dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Niemce Gr. I , w której udział wzięło 50 uczestników.

Półkolonie rozpoczęliśmy od spotkania ze strażakami, policjantem i ratownikiem medycznym.

Przedstawicielom Komisariatu Policji w Niemcach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Niemiec i Panu ratownikowi medycznemu serdecznie dziękujemy. Następnie dzieci wykonały zakładki do książek różnymi technikami i malowały torby naturalnymi barwnikami tj.  kwiaty, rośliny, liście, Dzieci chętnie brały udział w grach i zabawach sportowych.

Następnego dnia wybraliśmy się do Sandomierza. Tam zwiedziliśmy Bramę Opatowską, Podziemną Trasę Turystyczną, Zbrojownię rycerską, Ucho Igielne.

Kolejnego dnia pojechaliśmy do Lasu Odkrywców w Ułężu – Nowego Rodzinnego Parku Tematycznego, wielkiego sensorycznego placu zabaw. W parku czekało na nas mnóstwo atrakcji : zabawa i nauka w świecie leśnych przygód, mnóstwo cienia i naturalnych atrakcji, beztroska radość i specjalna polana zabaw wodnych, zoom na naturę i poznawanie zmysłami.

W czwartek wybraliśmy się do Karczmisk na przejazd Nadwiślańską Koleją Wąskotorową i ognisko. W Lublinie obejrzeliśmy film pt. „W głowie się nie mieści 2”.

Ostatni dzień był dniem niezwykłym. Wybraliśmy się do Majalandu pod Warszawą – Rodzinnego Parku Rozrywki, gdzie czekały na nas : karuzele, super ślizg, łodzie wikingów, rollercoaster wikingów, sky fly, łódeczki, plac zabaw, teatr. W strefie wodnej : basen, zjeżdżalnie wodne, tańczące fontanny i dużo innych atrakcji.

Do zobaczenia za rok !!!

Półkolonie dofinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w kwocie 250,00 zł do dziecka.

Już 5 sierpnia rozpoczynamy kolejny turnus.