DZIEŃ DZIECKA 2024 NA FARMIE ILUZJI

1 czerwca 2024 r. z okazji Dnia Dziecka, Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach zorganizowała wyjazd do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” w Mościskach. Jest to jedyne w Polsce miejsce – park sensoryczny osadzony w świecie iluzji, w którym do dyspozycji zwiedzających jest kilkadziesiąt różnego rodzaju atrakcji. Park ma formę edukacji poprzez zabawę.

Grupa gotowa do zwiedzania podążyła za Panią przewodnik, która wprowadziła nas w świat pełen ciekawostek i pokazała najciekawsze zakątki farmy. Przy wejściu ujrzeliśmy Lewitujący Kran, który w niewiadomy sposób wisiał w powietrzu i leciała z niego woda. Zwiedziliśmy Muzeum Iluzji, w którym mieliśmy problem z przejściem przez salę pełną luster, oglądaliśmy się w krzywych zwierciadłach, próbowaliśmy schwycić hologramy. Przeszliśmy przez Tunel Zapomnienia, w którym można przeżyć magiczna przygodę i zapomnieć o całym świecie. Atrakcją była Latająca Chata Tajemnic – drewniany domek, w którym dzieją się istne czary : woda płynie do góry, ludzie nie mogą utrzymać równowagi. Oglądaliśmy duże krzesło i stół olbrzyma, przy których czuliśmy się jak krasnoludki. Zmierzyliśmy się z wiklinowym labiryntem pełnym nieoczekiwanych zakamarków i ślepych tuneli. Zwiedziliśmy Grobowiec Faraona, w którym poznaliśmy historię jednego z najbardziej tajemniczych władców Egiptu Tutenchamona, obejrzeliśmy faraońskie insygnia oraz zobaczyliśmy mumię. Nie lada atrakcją był występ iluzjonisty, który wprowadził nas w świat magii i zachęcił do wspólnej zabawy.

Największą frajdą były karuzele, kolejki i zjeżdżalnie.

Na koniec wycieczki wszyscy spędziliśmy czas odpoczywając i jedząc pyszne lody. Nie zabrakło też pamiątek dla najbliższych.

Wyjazd do „ Farmy Iluzji „ dostarczył nam wielu wspaniałych i niezapomnianych wrażeń. Był ciekawym i pełnym niespodzianek przeżyciem, które pozostanie na długo w naszej pamięci.

Do zobaczenia za rok !!!