SPOTKANIE AUTORSKIE Z MONIKĄ BORKOWSKĄ-SZMIT

Dnia 11 czerwca 2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemcach odbyło się spotkanie autorskie z Panią Moniką Borkowską- Szmit, autorką książek dla dzieci i dziennikarką, która napisała książki o tematyce ekololgicznej pt. „ Stach i śmieci „ , „ Stach i smog „.  Jest promotorką czytelnictwa, pracuje pod szyldem Krakowskiego Domu Wydawniczego, dodatkowo prowadzi podcasty oraz współpracuje promocyjnie z pisarzami.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas V i  VI Szkoły Podstawowej w  Niemcach.

W trakcie spotkania uczniowie mogli posłuchać o hejcie, jego konsekwencjach oraz jak sobie radzić w sytuacji, gdy staniemy się jego ofiarami. Pani Monika doskonale zna ten temat, gdyż sama go doświadczyła, kiedy osoby zupełnie obce w wulgarny sposób wyrażały się o jej tekstach na portalu interia.pl i na jej kanale na YouTube. Zdradziła  swoje patenty na walkę z tym szerzącym się, destrukcyjnym zjawiskiem społecznym. Uświadomiła młodzieży ile szkody może wyrządzić taka  krytyka dla osoby hejtowanej, a nawet dla samego hejtera. Zachęcała do zastanowienia się i refleksji zanim opublikujemy swoje treści w mediach społecznościowych.

Uczniowie poznali również warsztat pracy pisarza. Pisarka zachęcała młodzież do sięgania po książki i czytania.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w spotkaniu.

Zadanie realizowane ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 w ramach programu 4.1. BLISKO – Biblioteka/Lokalność/Inicjatywy/Społeczność/Kooperacja/Oddolność