SPOTKANIE  AUTORSKIE  Z  PISARKĄ RENATĄ PIĄTKOWSKĄ

15 kwietna 2024 r. w poniedziałkowy poranek w GBP w Niemcach oraz Filii Bibliotecznej w Ciecierzynie gościliśmy pisarkę Panią Renatę Piątkowską i  lektorkę Panią Malwinę Kożurno  na spotkaniu autorskim pt. „ Gdyby jajko mogło mówić, czyli o przesądach, przysłowiach, zwyczajach „.

Autorka przybliżyła  zwyczaje i obrzędy, które w obecnych czasach zanikają i często nawet nie wiemy, dlaczego się je obchodzi ani skąd się wzięły ich nazwy.

Co dokładnie znaczy śmigus-dyngus, z jakiego powodu topimy Marzannę, co oznacza jajko w fundamencie ?

Pani Malwina Kożurno rozbawiła publiczność znakomitą interpretacją opowiadania „ Prima aprilis „.

Spotkanie zakończyło się  gromkimi brawami i podziękowaniami od nas wszystkich.

Dzieci otrzymały dedykację wraz z autografem pani Renaty Piątkowskiej.

Wizyta pisarki na długo zostanie w pamięci słuchaczy, inspirując  do lektury i szukania odpowiedzi na rozmaite pytania.

Zadanie realizowane ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 w ramach programu 4.1. BLISKO – Biblioteka/Lokalność/Inicjatywy/Społeczność/Kooperacja/Oddolność