Kategorie
Aktualności

Andrzejkowy wieczór w Bibliotece

27 listopada 2021 r. w sobotnie popołudnie, w Bibliotece w Niemcach odbył się niezwykły wieczór andrzejkowy. Nasza biblioteka zamieniła się w krainę magii i wróżb.

         Andrzejki to niezwykły dzień. Jest okazją do dobrej zabawy, spotkania w gronie przyjaciół, ciekawych, pełnych humoru rozmów i komentarzy na temat wróżb. Na początku dzieci poznały tradycję wróżb andrzejkowych, dowiedziały się kim był św. Andrzej i jak kiedyś ten wieczór obchodziły nasze babcie.

         Nasz wieczór wróżb rozpoczęliśmy od wróżby z butów, która dawała odpowiedź kto pierwszy z uczestniczących weźmie ślub. Kolejnymi wróżbami były: przekłuty balonik, obrączka czy różaniec, magiczne kubeczki, ciasteczka z sentencjami andrzejkowymi, owoce i kwiaty mówiące o tym co nas czeka w przyszłości. Ciekawą wróżbą było poznawanie imion swoich przyszłych partnerów, czyli przekłute serduszko. Ostatnią wróżbą, która cieszyła się dużym powodzeniem była wróżba szczęśliwe monety.

         Ten wyjątkowy wieczór czarów i odkrywania przyszłości zakończył się słodkim poczęstunkiem i watą cukrową oraz dostarczył wszystkim uczestnikom wielu wspaniałych wrażeń i emocji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content