Kategorie
Aktualności

Biblioteka w Elizówce!!!

17 marca 2024 r. to niezwykła data w historii Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach. W tym dniu odbyło się oficjalne otwarcie filii  bibliotecznej w Elizówce. Nowo powstały obiekt to piętrowy budynek o powierzchni ponad 450 metrów kwadratowych. Na regałach są już książki, które będą sukcesywnie uzupełniane. Jest też specjalne pomieszczenie, gdzie w ciszy można oddać się lekturze oraz stół bilardowy jako miejsce do integracji.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, której przewodniczył arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski. Po mszy wszyscy zgromadzeni udali się przed nowy budynek przy ul. Mirabelkowej 1 w Elizówce, gdzie na znak otwarcia obiektu symbolicznie została zerwana biało-czerwona szarfa. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli do sali konferencyjnej, gdzie odbyła się część oficjalna. Były przemówienia, gratulacje, podziękowania oraz wyjątkowy koncert grupy kameralnej Dolce Vita.

Nasza nowa filia w Elizówce będzie nie tylko miejscem gromadzenia literatury, w którym każdy może znaleźć wiedzę, inspirację i wsparcie, ale także centrum aktywności społecznej, edukacyjnej i kulturalnej dla wszystkich mieszkańców. Będzie łączyć nas wszystkich w poszukiwaniu wiedzy i rozwoju kultury.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wspaniałego miejsca. Wasza praca i determinacja sprawiły, że biblioteka ta stała się rzeczywistością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content