Kategorie
Aktualności

Dzień dziecka 2021

12.06.2021 r. (sobota) Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach zorganizowała wyjazd do Bałtowa z okazji Dnia Dziecka, na którym zwiedziliśmy: JuraPark – wzdłuż kilometrowej ścieżki dydaktycznej znajduje się blisko 100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Trasa podzielona została na okresy geologiczne, dzięki czemu mogliśmy chronologicznie poznać burzliwą historię rozwoju życia na naszej planecie.

Dowiedzieliśmy się, że tu, gdzie obecnie leży Park Dinozaurów w przeszłości była jurajska plaża, po której wędrowały dinozaury. Dowodem na to są odnalezione w tutejszym wąwozie tropy dinozaurów. Fanów dinozaurów w zachwyt wprowadziła wizyta w Muzeum Jurajskim.

Następnie zwiedziliśmy Sabatówkę – wioskę czarownic. Kino Emocji 5 D – dostarczyło dzieciom wiele emocji i rozrywki. Park Rozrywki to miejsce dla małych i dużych poszukiwaczy wrażeń. Kolorowe karuzele, kolejki górskie, zjeżdżalnie, dmuchańce, trampoliny i mnóstwo innych atrakcji dla dzieci.

W Zwierzyńcu Dolnym i Bałtowskim podziwialiśmy ptaki i zwierzęta krajowe oraz egzotyczne. Z kolei w Parku Miniatur Polska w Miniaturze, oglądaliśmy modele w skali 1:25, przedstawiające najważniejsze budowle z całego kraju. Wizyta w tym miejscu była świetną lekcją historii – nie tylko dla dzieci, ale również opiekunów. Wszystkich zachwyciło Oceanarium przedstawiające podwodny świat sprzed milionów lat. W jego wnętrzach zaprezentowane zostały ogromne trójwymiarowe gady. Dzień Dziecka w Bałtowie był pełen emocji, nauki i zabawy, dostarczył nam dużo wiedzy i rozrywki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content