I Ty możesz uratować komuś życie

W sobotę 10 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemcach odbyła się akcja rejestracji dawców szpiku kostnego pod hasłem :” I Ty możesz uratować komuś życie”.

W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się , że ma białaczkę lub inny nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Dlatego tak ważne jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku.

Temu służą właśnie akcje, które mają na celu zarejestrowanie jak największej liczby potencjalnych Dawców. Gminna Biblioteka w Niemcach wychodzi takim akcjom naprzeciw i dziękuje wszystkim zainteresowanym osobom za przybycie i wyrażenie ochoty uratowania komuś życia.