JARMARK  RĘKODZIEŁA  I  PRODUKTÓW  LOKALNYCH

5 maja 2024 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi zorganizowała Jarmark Rękodzieła i Produktów lokalnych. Podczas jarmarku swoje niezwykłe rękodzieła zaprezentowali twórcy ludowi. Odbyła się również degustacja potraw regionalnych. Osoby, które nas odwiedziły miały okazję spróbować pysznych pierogów, cebularzy i ciastek.

W ramach wydarzenia organizatorzy przygotowali także warsztaty dla mieszkańców. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w warsztatach tworzenia kwiatów z krepiny – czerwonych maków oraz lepienia pierogów.

Wydarzenie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaszczyli nas swoją obecnością i razem z biblioteką spędzili miło tę majową niedzielę.

Logo NIKiDW