Kategorie
Aktualności

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Informujemy, że w ramach programu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach w roku 2023 uzyskała dofinansowanie w kwocie 16153,00 zł.

Aby zaspokoić oczekiwania użytkowników biblioteka zakupi książki z różnych dziedzin – dla każdej z grup czytelniczych, w tym dla dzieci i dla dorosłych – powieści obyczajowe polskich i obcych autorów, powieści kryminalne, a także lektury szkolne dla dzieci i młodzieży, książki psychologiczne, fantasy oraz literaturę popularnonaukową.

Zakupione nowości zostaną wykorzystane do promowania biblioteki i czytelnictwa poprzez zamieszczanie informacji na stronie internetowej biblioteki, jej koncie na Facebooku oraz w bezpośrednich rozmowach z czytelnikami.

Zakup pozycji wydawniczych z dotacji stanowi ogromne wsparcie w stałym dopływie nowości. Daje ponadto możliwość aktualizowania naszych zbiorów, przy jednoczesnym zaspokajaniu gustów czytelniczych użytkowników.

Czytelnicy uzyskają dostęp do bardziej zróżnicowanych typów publikacji (reportaże, biografie, literatura faktu).

Dzieci będą mogły korzystać z nowych lektur, które nie są dostępne w bibliotekach szkolnych.

Zadanie zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content