Rozstrzygnięcie konkursu na Inicjatywy Oddolne

Z radością ogłaszamy wyniki Konkursu na Inicjatywy Oddolne, które mają na celu wzmocnienie roli Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach jako „trzeciego miejsca” dla społeczności lokalnej oraz promowanie czytelnictwa i integracji społecznej.

Projekty wybrane do realizacji:

Biblioteka i tradycja blisko nas! – Stowarzyszenie Klubu Twórców Ludowych w Niemcach

Gminna Sołtysiada z książką w roli głównejKoło Gospodyń Wiejskich „Eliza” w Elizówce

Tańcz i czytaj: potańcówka z BibliotekąKoło Gospodyń Wiejskich w Niemcach

Szlakiem „Ocalić od zapomnienia” przez Gminę Niemce – Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Niemce „Wspólna Przyszłość”

Wymienialnia książek jako inicjatywa oddolna mieszkańców Woli Niemieckiej – Koło Gospodyń Wiejskich Wola Niemiecka

Letnie kino z biblioteką – Sołtys z radą sołecką w Nowym Stawie

Wszystkim wnioskodawcom gratulujemy i życzymy udanej realizacji projektów.

Konkurs na inicjatywy oddolne organizowany jest w ramach projektu realizowanego w programie BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność. Dofinansowano go ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.