Kategorie
Aktualności

Spotkanie z Alkiem Rogozińskim

Dnia 12 września 2023 r. we wtorkowe popołudnie, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemcach odbyło się spotkanie autorskie z niezwykłym pisarzem Alkiem Rogozińskim zrealizowane z Programu „Blisko – Biblioteka z wizją blisko mieszkańców”.

         Aleksander Rogoziński to polski dziennikarz, redaktor i pisarz, twórca komedii kryminalnych i powieści obyczajowych. Karierę zaczynał w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem pracował jako prezenter oraz DJ w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. Zadebiutował w marcu 2015 roku, wydając świetną komedię kryminalną „Ukochany z piekła rodem”. Jednak największa popularność przyniosła mu komedia sensacyjna Jak Cię zabić, Kochanie?, za którą otrzymał doskonałe recenzje. Do tej pory nakład napisanych przez niego powieści przekroczył już 100 tysięcy egzemplarzy.

         Na spotkaniu z czytelnikami autor opowiadał o swoich książkach, o tym skąd czerpie pomysły do pisania i gdzie szuka inspiracji.

Podczas dwugodzinnej rozmowy usłyszeliśmy wiele wspaniałych anegdot dotyczących jego pracy.

Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. To było jedno z najbardziej inspirujących wydarzeń w naszej bibliotece. Jesteśmy wdzięczni Panu Alkowi Rogozińskiemu za przyjęcie zaproszenia i mamy nadzieję, że  spotkamy się ponownie.

Podczas spotkania mieliśmy także okazję poznać autora książek kulinarnych – Pana Pawła Płaczka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content