Kategorie
Aktualności

WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ 2023

Dobiegają końca zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Niemcach „Wakacje z biblioteką” dla dzieci z terenu Gminy Niemce. W warsztatach udział wzięło 80 uczestników w wieku od 6 do 12 lat. Byliśmy w Warszawie, Lublinie, Świdniku i Kazimierzu.

W Warszawie odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernika, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Przywitał nas Kopernik, któremu zadaliśmy mnóstwo trudnych pytań, z którymi radził sobie doskonale. Z kolei w Planetarium dowiedzieliśmy się jak przygotować się do pobytu na stacji kosmicznej.

Ciekawym doświadczeniem był pobyt na lotnisku w Świdniku i zwiedzanie Portu Lotniczego Lublin.

Sportową kondycją wykazaliśmy się w Strefie Wysokich Lotów oraz w LaserCity – Laserowym Centrum Rozrywki.  

W Kazimierzu Dolnym z przewodnikiem poznaliśmy historię miasta, zwiedziliśmy ruiny zamku i Górę Trzech Krzyży.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z przedstawicielami policji i straży pożarnej, którzy wygłosili pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Przedstawicielom Komisariatu Policji w Niemcach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Niemiec serdecznie dziękujemy.

Podczas warsztatów dietetycznych poznaliśmy zasady zdrowego odżywiania oraz przygotowaliśmy wspólnie pyszny deser z sorbetem truskawkowym.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, naukę i rozrywkę.

Do zobaczenia za rok !!!

„Wakacje z biblioteką” zostały dofinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w kwocie 250,00 zł do dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content