PROJEKT „DBAJ I CHROŃ – PRZYRODA POTRZEBUJE CIEBIE!”

LEKCJA BIBLIOTECZNA O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ – „ NA RATUNEK ZIEMI”.

Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach realizuje projekt pt. „DBAJ I CHROŃ – PRZYRODA POTRZEBUJE CIEBIE !” ze środków WFOŚiGW w Lublinie oraz NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

28 września 2023 r. w Filii Bibliotecznej w Ciecierzynie w ramach realizowanego projektu, odbyły się lekcje biblioteczne pt. „ Na ratunek Ziemi”.

W lekcjach udział wzięli uczniowie klas II i III  Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie.

Celem lekcji było kształtowanie postawy odpowiedzialności za otaczające nas środowisko, rozbudzenie wrażliwości na problemy natury, tworzenie właściwych wzorców zachowań i poczucia obowiązku dbania o czystość środowiska, znajomość podstawowych zasad segregacji odpadów, recykling.

Dziękujemy wychowawczyniom oraz uczniom za czynny udział w zajęciach.

Niniejszy materiał powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków NFOŚiGW
i WFOŚiGW w Lublinie z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej