SPEKTAKL  pt. „DZIEWCZYNKA Z EMOCJAMI”

25 września 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemcach gościł Teatr Andersena z Lublina, który zaprezentował spektakl pt. „Dziewczynka z emocjami”.

Odbiorcami były dzieci z Przedszkola Publicznego w Niemcach.

Główna bohaterka to dziewczynka, która nudząc się, wyobraża sobie różne światy. Inspiracją są dla niej baśnie H. Ch. Andersena. W wymyślonych historiach spotyka policjanta, złodzieja, babcię i dziadka, co sprawia, że doznaje różnych emocji.

Twórcy „Dziewczynki z emocjami” podkreślają, że to bardziej wydarzenie artystyczno-edukacyjne niż spektakl. W trakcie jego trwania dzieci mogły w dowolny sposób zmieniać  przygody głównej  bohaterki, a tym samym wyrażać swoje emocje takie jak smutek, radość czy strach. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu.

Aktorom dziękujemy za wspaniałą grę, a uczestnikom za przybycie.

@NPRCz 2.0 @Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego @NCK