Kategorie
Aktualności

Tydzień bibliotek w Ciecierzynie

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek. Wydarzenie, początkowo skierowane było tylko do bibliotekarzy, z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek (8-15 maja).

Akcja ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką.

Hasło tegorocznej edycji brzmi “Moja, Twoja Nasza Biblioteka”.

Z tej okazji  Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach – Filia w Ciecierzynie we współpracy z Zespołem Placówek Oświatowych w Ciecierzynie – Biblioteką szkolną, zorganizowały zajęcia dla klas I ,II, III.

Uczniowie uczestniczyli w konkursie-turnieju literackim, wykazując się wspaniałą znajomością lektury pt. „Rany Julek”, A. Frączek , ponadto wyróżnili się pomysłowością i kreatywnością, przedstawiając swoje ulubione lektury pt.Detektyw Pozytywka”, G. Kasdepke orazMania, dziewczyna inna niż wszystkie”, J. Grodek  w konkursie plastycznym oraz interpretując wiersz  „Lokomotywa”, J. Tuwima w formie plastycznej , zmierzyli się również reprezentując swoje umiejętności recytatorskie w głośnym czytaniu wybranych fragmentów książek oraz doskonale spisali się w warsztatach plastycznych, wykonując zakładki do książek.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspaniale spędzony czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content